1.Mektepp Buluşması Gerçekleşti

Mektepp Buluşmaları; her ay öğretmenlerin, öğretmen adaylarının ve alanında uzman kişilerin bir araya gelerek paylaşımda bulunmaları amacıyla düzenleniyor.

Uzun zamandır bir araya gelmeyi planladığımız öğretmenlerimizle ilk buluşmamızı 16 Eylül Cumartesi günü ATÖLYE’de gerçekleştirdik. Tecrübeli/yeni başlayan öğretmenler ve öğretmen adaylarıyla geçirdiğimiz keyifli günün konusu ‘Online Eğitim Araçları’ idi.

Buluşmanın ilk yarısında ‘Padlet’, ‘Plickers’ ve ‘Powtoon’ hakkında Minizma ekibimizden Furkan teknik bilgiler verirken, Esma da sınıfta uygulamaya yönelik tavsiyeler sundu. Bu süreçte katılımcı öğretmenlerimizden de tavsiyeler aldık; hatta deneyimli öğretmenlerimizden biri daha önceki uygulamalarından örnekler de gösterdi.

Buluşmanın ikinci oturumunda ise öğretmenlerimizle bu araçları uygulamaya yönelik workshop gerçekleştirdik. Araçların avantaj/dezavantajlarını, ücretsiz üyelikteki kısıtlamalarını, uygulama kolaylıklarını birlikte keşfederek birbirimizle paylaşma fırsatı bulduk.


Biz günün sonunda çok mutluyduk. Her ay yapmayı planladığımız Mektepp Buluşmaları’nın ikinicisinin konusu ise “Yeni Nesil Öğrenme Ortamlarında Sınıf Yönetimi.” Tecrübelerini paylaşmak ve yeni şeyler öğrenmek isteyen tüm öğretmenlerimizi bekleriz!

Bu yazının aynısına Medium hesabımızdan da ulaşabilir, Mektepp’i Medium üzerinden de takip edebilirsiniz.

Bir Yorum

  1. Geçtiğimiz günlerde 6.Mektepp Buluşması’nın gerçekleştiğine şahit oldum. Geriye dönüp bakınca enerjinizi ve motivasyonunuzu kaybetmeden bu kadar inançlı bir şekilde devam ettiğinizi görmek gerçekten harika! Umarım 66.Mektepp Buluşması’nı da gerçekleştirirsiniz 🙂

Bir cevap yazın