2.Mektepp Buluşması’nı Kaçıranlar İçin,

Mektepp Buluşmaları; her ay öğretmenlerin, öğretmen adaylarının ve alanında uzman kişilerin bir araya gelerek paylaşımda bulunmaları amacıyla düzenleniyor.

Geçtiğimiz ay ilkini düzenlediğimiz Mektepp Buluşmaları’nın ikincisini 14 Ekim Cumartesi günü ATÖLYE’de gerçekleştirdik. Konumuz “Yeni Nesil Öğrenme Ortamlarında Sınıf Yönetimi” idi.

Buluşmada öncelikle yeni nesil öğrenme ortamlarının olmazsa olmazlarını konuştuk. Çocukların sahip olması gereken yetkinliklerin günden güne şekil değiştirdiğinden ve öğrenme yöntemlerinin de bu değişikliklere ayak uydurması gerektiğinden bahsettik.

İkinci yarıda ise; sınıf yönetiminde uygulanabilecek yöntemler hakkında konuştuk. Sabah ilk ders saatlerinde uygulayabilecek oyunlar, akran öğrenmesini kolaylaştıracak materyaller, öğrencinin seçim yapmasına olanak sağlayan öğrenme panoları vb.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Günün sonunda ‘öğrenme panoları’nın sınıftaki uygulama alanları hakkında örnek çalışma yaptığımız bir workshop oldu. Bu workshop sonunda katılımcı öğretmenlerimiz çalışmalarını sundular.

Çok keyifli geçen bu buluşmayı size kısaca özetlemeye çalıştım. Son olarak 3.Buluşma’nın konusunu ve tarihini de söyleyeyim: “Yetenek Gelişimi Odaklı Farklılaştırılmış Öğretim” konulu buluşma 26 Kasım Pazar günü yine ATÖLYE’de 14:00’da başlayacak. Hepiniz davetlisiniz!

Bu yazının aynısına Medium hesabımızdan da ulaşabilir, Mektepp’i Medium üzerinden de takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın