4.Mektepp Buluşması | Çocuk Merkezli Eğitim

Mektepp Buluşmaları; her ay öğretmenlerin, öğretmen adaylarının ve alanında uzman kişilerin bir araya gelerek paylaşımda bulunmaları amacıyla düzenleniyor.

23 Aralık’ta gerçekleşen 4.Buluşmayı “Başka Bir Okul Mümkün” öğretmenlerinden Duygu Özüişçi Karakaya’nın katılımıyla Impact Hub’ta gerçekleştirdik. Konumuz çocuk merkezli eğitim idi. Şimdi detaylar!

Yeni yıl süslemeleriyle ışıl ışıl olan Impact Hub’ta eğlenceli bir oyunla başlayan buluşma, Duygu öğretmenin sunumuyla devam etti. Sunumda çocuk merkezli eğitim yaklaşımından bahsettikten sonra öğretmenlik hayatı boyunca uyguladığı teknik ve yöntemleri eğlenceli anılarıyla renklendirerek paylaştı bizlerle.

İkinci kısımda ise her zaman olduğu gibi workshop ile devam etti buluşma. Öğretmenin merkezde olduğu klasik bir ders planını öğrencileri merkeze alan, onların ilgi yetenek ve kararlarına göre yeniden şekillendirdi katılımcı öğretmenlerimiz. Yeniden düzenlenen ders planlarının sunumuyla buluşmayı sonlandırdık.

Tıpkı birincisi, ikincisi ve üçüncüsü gibi yüzümüzde yorgun ama huzurlu bir tebessüm ile sonlandırdık bu buluşmayı da. Eğer bir sonraki buluşmayı blog yazısından öğrenmek yerine bizzat katılmak isterseniz bize sosyal medya hesaplarımızdan ulaşabilirsiniz 🙂

Bu yazının aynısına Medium hesabımızdan ulaşabilir, Mektepp’i Medium üzerinden de takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın