5.Mektepp Buluşması Gerçekleşti

‘EğitimdeTeknoloji’ konulu beşinci buluşmamız 24 Şubat’ta Impact Hub’ta gerçekleşti. Buluşmada tiyatrocu, eğitimci yazar ve öğretmen olan Eser Dilsöz’ü ağırladık. VR, ters-yüz sınıflar, kitaplar, artırılmış gerçeklik ve daha bir sürü konu hakkında konuştuğumuz buluşmanın detaylarına geçeyim.

Katılımcılarımızın birbirlerini yakından tanımalarına fırsat sunan eğlenceli bir oyunla başladı buluşma. Daha sonra Eser Dilsöz’ün sunumuyla devam etti. Sunumun içeriği dünyadaki teknolojik gelişmeler, bu gelişimin eğitim üzerindeki yansıması ve ‘Öğretmenler sınıflarında neler yapabilir?’ sorusuna verilecek çok güzel uygulama örnekleriyle devam etti.

Sunumda Eser hoca kendi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlara da yer verdi. Çok keyifli olan bu içeriklere ulaşmak isterseniz youtube kanalınagöz atabilirsiniz.

Sunumun sonunda ise beğendiği kitapları, filmleri ve oyunları da öğretmenlerle paylaştı. Eğer siz de kitap önerilerine ve daha fazlasına ulaşmak istiyorsanız Eser hocanın bloguna göz atmalısınız.


Buluşmanın ikinci yarısında gerçekleşen workshop’ta ise bir mobil oyun deneyimledik. “Draw your game” adındaki bu oyunla kağıt ve kalemleri kullanarak kendi oyun parkurunuzu çiziyor ve daha sonra çiziminizin fotoğrafını çekerek mobil oyun haline getirebiliyorsunuz.

Çok keyifli geçen bu gün için Eser Dilsöz’e ve katılım sağlayan tüm öğretmen arkadaşlarımıza buradan tekrar teşekkür ediyoruz.


Eğer siz de daha sonraki buluşmalardan haberdar olmak istiyorsanız sosyal medya hesaplarımızı takipte kalın!

 

Bu yazının aynısına Medium hesabımızdan ulaşabilir, Mektepp’i Medium üzerinden de takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın