Mektepp, öğretmen ve mühendislerden oluşan Minizma isimli disiplinlerarası ekibin geliştirdiği bir sosyal girişimdir.

2017 yazında, sosyal girişimleri destekleyen imece platformunun “Nitelikli Eğitim” programında hibe almaya hak kazanmıştır.

Öğretmenler için ve öğretmenler tarafından hazırlanan sınıf içi etkinlikleri barındıran bir platform olan Mektepp, aynı zamanda belirli aralıklarla öğretmenlerin bir araya gelmelerine ve birbirlerinden öğrenmelerine imkan sağlar.

 

Rukiye Betül Gültekin

İletişim ve Organizasyon Sorumlusu

İstanbul Üniversitesi Üstün Zekalılar Öğretmenliği mezunu olan Betül, aynı bölümde yüksek lisans hayatına devam ediyor. 2 senelik öğretmenlik tecrübesine ek olarak bir çok Maker, STEM ve zeka oyunları atölyesi yürüttü. Şu anda da ENKA okullarında sınıf öğretmenliği yapıyor.

 

Esma Beyza Dolmacı

İçerik Sorumlusu

Boğaziçi Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği mezunu olan Esma, akademik hayatına İstanbul Üniversitesi Özel Yetenekliler bölümünde devam ediyor. Bir çok Maker ve STEM atölyesi yönetti. Şu anda Çamlıca YÖM okullarında İngilizce öğretmenliğine devam ediyor.

 

Muammer Dolmacı

Teknoloji ve İş Geliştirme Sorumlusu

Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği son sınıf öğrencisi olan Muammer, bir süredir girişimcilik ve inovasyon ekosisteminde yer alıyor. Mektepp projesinin teknik altyapısından sorumlu olmakla beraber, aynı zamanda projenin iş modeli üzerinde çalışıyor.

 

Mehmet Furkan Polat

Kurumsal İletişim Sorumlusu

Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunu olan Furkan, akademik hayatına Sabancı Üniversitesinde yaptığı yüksek lisans ile devam ediyor. Mektepp projesinin kurumsal iletişim sorumluluğunu yürütmekle birlikte, her Mektepp sunumu sırasında da kamera karşısına geçiyor.