Canlandırın, Canlansın!

Forum Tiyatro, 1971’de Brezilyalı bir drama teorisyeni ve tiyatrocu olan Augusto Boal’ın ortaya attığı Ezilenlerin Tiyatrosu (Teatro de Oprimador) düşüncesinin yöntemlerinden biridir. Kısaca, baş kahramanın içinde bulunduğu toplumun ihtiyaçlarını, isteklerini ve hayallerini taşıyarak o toplumun bir üyesi olduğu ve karşısındaki problemleri çözüme kavuşturmak için toplumun diğer üyelerinden yani izleyicilerden yardım alabildiği; sonuçta toplumsal bir sorunun el ele verilerek çözümlendiği bir yöntemdir.

Aslında ayrıntılı olarak incelendiğinde çok daha derin alt başlıklara sahip olan bu metodun bize ilham verdiği nokta, tiyatroya gittiğimizde sahnelenen toplumsal sorunlara sadece “seyirci kalmaktansa” bizim de fikirlerimizi sunabilmemiz ve çözümün bir parçası olabilmemiz. Bu düşünce ile Mektepp ekibi olarak, Eser Dilsöz ve Şahin Çevik’in moderatörlüğünde “Canlandırın Canlansın!” etkinliğini düzenliyoruz.

Bu etkinlikte her yaştan ve branştan öğretmenleri ve eğitim fakültesi öğrencilerini öğrencilik ve öğretmenlik deneyimleri boyunca karşılaştıkları problemleri keşfetmek, üzerine düşünmek ve sahnede çözüm aramak için bir araya getiriyoruz. 

Siz de bu keyifli deneyime ortak olmak isterseniz, tek yapmanız gereken aşağıda verilen linkteki formu doldurarak ücretsiz bir şekilde kaydınızı yaptırmanız.

Başvuru Formu

Yer: Impact Hub

Zaman: 14.09.19/13.00-16.30

Bir cevap yazın