“ChatterPix” Nedir?

Chatterpix” basit anlamıyla konuşan resimler demek. Herhangi bir görsele ağız çizip onu seslendirmeye yarıyor. “Chatterpix” uygulaması sadece App Store’dan indirilebiliyor ve ücretsiz olarak kullanılabiliyor. Uygulamayı tasarlayan eğitici içerikler hazırlayan Duck Duck Moose bir de “Chatterpix Kids” çıkarmış. Ücretsiz olarak 6-12 yaş aralığındaki çocukların kullanımı için tasarlanmış bir uygulama. IOS ve Android için indirilebiliyor. Şöyle bir cici tanıtım filmi de yapmışlar.

ChatterPix Kids uygulamasına giriş yapınca bir fotoğraf çekmenizi veya telefonunuzdan halihazırdaki bir görseli yüklemenizi istiyor. Uygulamanın “Gallery” kısmında hazır şablonlar var. Onlar da kullanılabilir. Ara yüzü İngilizce olmasına rağmen kullanımı oldukça basit.

Görseli seçtikten sonra çıkan ekranda ağız olmasını istenilen yere bir çizgi çiziyoruz. Kayıt tuşuna basınca da en fazla 30 saniye olacak şekilde sesimizi kaydediyoruz.

Kayıt bitince konuşan görsel hazır hale geliyor. Chatterpix uygulamasında hazırlanan videoların Youtube ve email gibi sosyal mecralarda paylaşımlarına izin verilirken Chatterpix Kids çocukların güvenliği için sınırlı. Çocuk uygulamasında sadece telefona kaydetmeye izin veriliyor.

Chatterpix, yaratıcılığı destekleyen, eğitici ve eğlenceli bir uygulama. Öğrencilerden küçük sunumlar isterken kullanılacağı gibi öğretmenler de derslerine renk katmak için bu videoları kullanabilirler. Çünkü bir ağaçtan, çorbadan veya kediden öğretmenin sesinin gelmesi öğrencilerin ilgisini çekerken onları çok eğlendiriyor.

Önerilerinizi, sorularınızı ve deneyimlerinizi yoruma bırakabilirsiniz. 

Bir cevap yazın