Etkinlik Ara

Bilinçli Beslenme – PadletEsma Beyza Dolmacı tarafındanBesinlerin üretimi ve tüketimi ile ilgili çalışan çeşitli mesleklerin incelendiği ve daha sonra öğrencilerin bilinçli beslenme konusunda nelere dikkat etmeleri gerektiğine dair çalıştığı bir dijital pano oluşturma etkinliği.
Ritmik Sayma – FlipgridAyşe Merve Süt tarafındanRitmik sayma alıştırması yapmaya olanak sağlayacak farklılaştırılmış ödev örneğinde öğrenciler kendi seçtikleri ödevin videosu çekerek Flipgrid ortamında paylaşırlar.
Kendoku – Dört İşlemBurak Seyhan tarafındanKendoku (KENKEN) toplama, çıkartma, çarpma ve bölme matematiksel operasyonları kullanılarak oluşturulmuş bir sudoku türüdür.
Haftalık Davranış Tombalasıhocamhocam tarafındanÖzellikle ilkokul ve ortaokul seviyesinde biçimlendirilmek ya da kazandırılmak istenen davranışları oyunlaştırmadan yararlanarak sağlamak için oluşturulmuş bir etkinlik.
ResfebeGulhan tarafındanBu etkinlik Resfebe oyunundan ilham alınarak oluşturulmuştur. Etkinlik sınıfta uygulanabileceği gibi çevrim içi derslere de uyarlanabilir.
Haziran Ayı Okuma Çizelgesiacaner tarafındanÖğrencilere okuma alışkanlığı kazandırmak ve her ortamda kitap okuyabileceklerini farkettirmek amacıyla hazırlanmış bir okuma çizelgesi. Bu eğlenceli çizelge ile öğrencilerin uzaktan eğitim sürecinde yaptıkları okumaları kolayca takip edebilirsiniz.