Etkinlik Ara

Konu-Ana Fikir Dartıhocamhocam tarafındanTürkçe derslerinde metin işleme sürecindeki en çetin meselelerden biridir metnin konusunu ve ana fikrini yakalayabilmek. Genellikle aksi gibi ikisi birbiriyle karıştırılır. Öğrenci karıştırdıkça da pes eder, sıkılır. Bu etkinlikle konu ve ana fikir tespiti bir nebze daha oyunsu ve eğlenceli oluyor.
Kendim Çektim Kendim Uydum – Sınıf Kurallarıhocamhocam tarafındanDers verimini en yüksek seviyede tutmak adına dönem başında belirlenmiş ancak henüz istenen seviyede özümsenmemiş olan sınıf kurallarını, öğrencileri sürece fotoğraflı bir şekilde katarak sınıftaki ortak dili iyileştirmek adına düzenlenmiş bir çalışmadır.
Mesleklerle Zaman Şeridiebru.ogretmen tarafındanMesleklerin zamanın ihtiyaçlarına göre şekillendiğini fark eden öğrenciler, geçmişten geleceğe meslek şeridi oluşturacaklar.
İstek-Öneri Kutusuebru.ogretmen tarafındanÖğrencilerin sınıf ve okulla ilgili isteklerini yazıp atabildikleri bir kutu oluşturulur. Bu kutu sayesinde öğrenciler fikirlerini ve isteklerini demokratik yollarla aktarabilirler.
Nokta Etkinliğiebru.ogretmen tarafındanÖğrencilerin yaratıcılıklarını arttırmaya yönelik bu çalışmada her öğrenci sayfanın ortasındaki noktayı kendine göre yorumlar, resmi tamamlar.
Bir Noktadan Neler Yaptık?Neslihan SARI tarafındanBu etkinlik öğrencilerim fikirlerini ve yaratıcılıklarını desteklemeyi sağlamaktadır.