Etkinlik Ara

Çevrim içi Derslerde Açılış & Kapanış RutiniDD Sınıflar tarafındanBu etkinlik; öğrencilerin uzaktan eğitim sürecinde haftanın ilk ve son çevrimiçi derslerinde duyguları hakkında konuşabildikleri ve her öğrencinin sınıfa ait hissetmesine katkı sağlayacak açılış ve kapanış rutinleri üzerinedir. -- Bu içerik Lewis Derin Demokrasi metodolojisini temel alan Daha Demokratik Sınıflar projesi kapsamında oluşturulmuştur. Detaylı bilgi için tıklayın.
Ev Ödevlerine Birlikte Karar VermeDD Sınıflar tarafındanBu etkinlik "Dinamik Diyalog" yöntemi kullanılarak öğrencilerin ev ödevlerine dair fikirlerini paylaşmaları amacıyla hazırlanmıştır. -- Bu içerik Lewis Derin Demokrasi metodolojisini temel alan Daha Demokratik Sınıflar projesi kapsamında oluşturulmuştur. Detaylı bilgi için tıklayın.
Çevrim İçi Derslerde Söz Hakkı AlmaDD Sınıflar tarafındanBu etkinlik, çevrim içi derslerde öğrencilerin derse katılım sağlarken nasıl bir yol izleyeceğine dair "Münazara" yönteminin kullanılarak karar alması amacıyla oluşturulmuştur. -- Bu içerik Lewis Derin Demokrasi metodolojisini temel alan Daha Demokratik Sınıflar projesi kapsamında oluşturulmuştur. Detaylı bilgi için tıklayın.
Birlikte Sınıf Merkezlerine Karar VermeDD Sınıflar tarafındanBu etkinlik, sınıfta oluşturulacak merkezlerin öğrencilerin katılımıyla belirlenmesi amacıyla hazırlanmıştır. -- Bu içerik Lewis Derin Demokrasi metodolojisini temel alan Daha Demokratik Sınıflar projesi kapsamında oluşturulmuştur. Detaylı bilgi için tıklayın.
Sınıf Kurallarının Birlikte BelirlenmesiDD Sınıflar tarafındanBu etkinlikte katılımcı ve barışçıl bir sınıf ortamında "Dört Adım" yönteminden faydalanarak dönem başında sınıf kurallarını nasıl belirlenebileceği anlatılmıştır. -- Bu içerik Lewis Derin Demokrasi metodolojisini temel alan Daha Demokratik Sınıflar projesi kapsamında oluşturulmuştur. Detaylı bilgi için tıklayın.