Etkinlik Ara

KesirlerCanan Erenay tarafındanKesirler konusuna girişte; bütün, yarım ve çeyrek kavramlarını somutlaştırabileceğiniz bir etkinlik.
Cümle Avıebru.ogretmen tarafındanBu etkinlikte çocuklar cümle avına çıkacak. Sonrasında tablet veya telefonlarından kurallı cümle oluşturma oyunu oynayacaklar.
Code Monkey ile ProgramlamaMiray Uluer tarafındanMetin tabanlı kodlama, bugün tüm yazılım ürünlerinin %99'unda kullanılan ve tercih edilen bilgisayar dilidir. Code Monkey, muzlarını kaybeden bir maymunun sorununu metin tabanlı kodlama ile algoritma kurarak çözüm bulmasını hedefler.
Renklerin SayısıZeynep Yazgı Yanık tarafındanÖğrencilerin çeşitli renklerdeki eşyaları saydığı ve daha sonra grafiğini çizdiği, sayısal farklılıkları görselleştirme etkinliği.
Takip Et!Zeynep Yazgı Yanık tarafındanÖğrencilerin gözlem yeteneklerini güçlendirecek, evde aile üyeleri ile oynayabilecekleri bir oyun.
HAFTA SONU MENÜAysa tarafındanÖğrencilerin araştırma, tasarlama, iletişim kurma becerilerini geliştirmek için ek çalışma fırsatı sağlar. Paylaşılan önerilerden öğrenci ilgi alanına uygun olanı seçer. Her hafta farklı seçenekler sunulabilir.