Etkinlik Ara

Veri Topluyorum, Tablo Oluşturuyorumebru.ogretmen tarafındanÖğrenciler sınıf arkadaşlarına favori meyvelerini, kitaplarını, renklerini soruyorlar. Daha sonra sınıftan topladığı verilerle tablo ve grafik oluşturuyorlar.
Maddenin ÖzellikleriBetül Gültekin tarafındanÖğrencilerin maddenin özelliklerinden yola çıkarak anlatılan maddelerin tahmin etmelerini temel alan bir grup oyunu.
Nesneleri Tahmin Etme Oyunuebru.ogretmen tarafındanMaddelerin özelliklerine yönelik bu etkinlikte öğrencilerin gözleri kapatılır. Öğrenciler nesneleri kokusu, şekli, tadı gibi özelliklerinden tahmin etmeye çalışır.
Mesleklerle Zaman Şeridiebru.ogretmen tarafındanMesleklerin zamanın ihtiyaçlarına göre şekillendiğini fark eden öğrenciler, geçmişten geleceğe meslek şeridi oluşturacaklar.
Farklı GözlerBetül Gültekin tarafındanDuyu organlarından biri olan gözün doğadaki çeşitliliği üzerine konuşma, canlıların göz yapılarının farklılık gösterebileceğinin farkındalığını kazanma ve insanların göz yapısının farklı olması durumunda oluşacak sonuçları tahmin etme üzerine bir etkinlik.