Etkinlik Ara

Farklı GözlerBetül Gültekin tarafındanDuyu organlarından biri olan gözün doğadaki çeşitliliği üzerine konuşma, canlıların göz yapılarının farklılık gösterebileceğinin farkındalığını kazanma ve insanların göz yapısının farklı olması durumunda oluşacak sonuçları tahmin etme üzerine bir etkinlik.
Hafıza Kartları – Eş Sesli Kelimelerebru.ogretmen tarafındanHafıza güçlendiren klasik eşini bul oyununun eş sesli kelimelere uyarlanmış hali. Bu etkinlikte öğrenciler aynı iki görseli değil, aynı kelimeyle ifade edilen farklı iki görseli bulmaya çalışacaklar.
Eş Sesli Kelimeler Panosuebru.ogretmen tarafındanEş sesli kelimelerin kavranmasını kolaylaştırmayı amaçlayan bu etkinlikte öğrenciler aynı zamanda görsel okuma ve verileri sınıflandırma becerilerini de kullanmış olacaklar.
Kelimeleri Sıralıyorumebru.ogretmen tarafındanKelimelerin alfabetik sıraya göre dizilmesi konusunda uygulanabilecek bir oyun.
Dünya Modeli – Uzay Sergisiebru.ogretmen tarafındanDünyanın katmanlarını oluşturdukları model üzerinde inceleme fırsatı bulan öğrenciler, sınıfta belirlenen bir alanda dünya modellerini ve istedikleri gezegen modellerini sergiledikleri bir alan oluşturur.