Evden Paylaşıyoruz – 1

Ülkemizde Covid-19 konusunda önlemlerin alındığı bir süreçte öğretmenler olarak uzaktan eğitimi yönetme konusunda birbirimizi motive etmeye ve ilham vermeye ihtiyacımız var. Hepimiz eğitimin kesintiye uğramaması adına neler yapabiliriz diye düşünüyor, dijitalde öğrencilerimizle en verimli şekilde etkileşimi sağlayabilmek için kafa yoruyoruz. Bu dönemde keşfettiklerimiziürettiklerimizi paylaşmak ve birbirimize ilham olmak çok kıymetli.

Bu sebeple Mektepp olarak, yapacağın paylaşımları Türkiye’nin dört bir yanından binlerce öğretmene ulaştırmak için kolları sıvadık. Bu hafta itibarı ile mektepp.com’da halihazırda paylaşılmış online eğitim araçlarını tanıtan blog yazılarını ve bu araçlarla uygulanabilecek etkinlik önerilerini mail ve sosyal medya aracılığıyla paylaşacağız. Bu süreçte ilham veren etkinlik önerilerini paylaşarak sen de katkı sağlayabilirsin. Haydi hep birlikte #evdenpaylaşıyoruz

Sağlıklı ve mutlu günler dileriz.
Mektepp Ekibi
13 Mart 2020

Uzaktan Öğrenme Araç Önerisi – Padlet

Aişe Öğretmen’in Mektepp Blog’da yer alan yazısında tanıttığı Padlet, bir dijital pano uygulaması. Arayüzü Türkçe olan bu aracı kullanarak öğrencilerinle uzaktan öğrenme sürecinde bir çok farklı amaçla kullanabilirsin. Padlet’i nasıl kullanacağını ve neler yapabileceğini öğrenmek için blog yazısına göz atabilirsin. 

Padlet Etkinlik Önerisi

Aişe Öğretmen’in Padlet kullanarak geliştirdiği bu etkinlik hem İngilizce hem de diğer dersler için kullanılabilecek bir geri bildirim örneği. Öğrencilerinin günlük neler yaptıklarını kendilerinin seçebileceği farklı multimedya araçları (ses kaydı, video, fotoğraf gibi) ile paylaşmasını destekleyebilirsin. 

Aişe Öğretmen'in sınıfından bir kare.
Aişe Öğretmen’in sınıfından bir kare.

Sen de #evdenpaylaş

Bu süreçte kullandığın araçlarla birlikte uyguladığın etkinlikleri mektepp.com‘da paylaş, binlerce öğretmene ilham ol.

Tüm #evdenPaylasiyoruz bültenlerine ulaşmak için burayı ziyaret edebilirsin.