Uzaktan Eğitim | Ölçme

Merhaba! Ölçme araçları ve yeni etkinlik önerileri ile bir aradayız. Sen de bu süreçte öğrencilerinle yaptığın uzaktan eğitim ders içeriklerini mektepp.com’da paylaşarak yüzlerce öğretmene ilham olabilirsin!

Kahoot

Kahoot, quiz yapmayı keyifli hale getiren ve öğretmenlere ölçme ve değerlendirme sürecini kolaylaştıran bir uygulamadır. Uzaktan eğitim sürecinde süre sınırları olan “Challenge”lar oluşturarak soru ve cevapların öğrencilerin ekranlarında görünmelerini sağlayabilirsin.

Formative

Fomative adı üstünde biçimlendirici değerlendirme yapabileceğin bir diğer çevrim içi uygulamadır. Bu uygulama ile çoktan seçmeli, kısa cevap, doğru/yanlış türlerinde sorular hazırlayabilirsin. Kendi kütüphanesinde herkese açık bir paylaşım alanı bulunduğundan, ister oradaki testleri kullanabilir istersen de kendi testlerini kütüphaneye ekleyebilirsin. Ayrıca güzel haber; bu süreçte yıl sonuna kadar bir çok özelliğini ücretsiz kulanabilirsin. 

Google Forms

Google Forms ile Gmail hesabına sahip olan herkes kolayca form oluşturabilir. forms.google.com adresine giderek yeni bir form açarak sorularını eklemeye başlayabilirsin. Detaylı kullanımına dair linke buradan ulaşabilirsin.

Etkinlik Önerileri

Türkçe Tabu Oyunu

#evdenpaylaşıyoruz-9 mailinde paylaştığımız İngilizce Tabu oyunu çok ilgi çekince bu kez Türkçe tabu kartlarının yer aldığı bir etkinliği paylaşmak istedik. Evde hep birlikte tabu oynamaları için velilerle bu etkinliği paylaşabilirsin.

Noktalama İşaretleri – Linoit

Betül Öğretmen’in noktalama işareti konusunda online bir post-it uygulaması olan Linoit’i kullanarak hazırladığı bu etkinliği uzaktan öğrenme sürecinde sen de sınıfınla uygulayabilirsin. 

Alan Ölçme

Burak Öğretmen’in hazırladığı bu etkinlikte öğrenciler evde oyuncaklarının alanını ölçerek veri tablosu oluşturacaklar. 

Sen de #evdenpaylaş

Bu süreçte kullandığın araçlarla birlikte uyguladığın etkinlikleri mektepp.com‘da paylaş, binlerce öğretmene ilham ol.

Tüm #evdenPaylasiyoruz bültenlerine ulaşmak için burayı ziyaret edebilirsin.