Uzaktan Eğitim Etkinlikleri Bir Arada!

Uzaktan eğitim sistemini deneyimlediğimiz bu günlerde, öğrencilerimizle uygulayabileceğimiz etkinlikleri bir araya getirmek amacıyla Uzaktan Eğitim sayfasını oluşturduk. Buradaki etkinliklerin bir kısmı bu yeni sürecinin başlamasıyla doğrudan evde uygulanmak amacıyla hazırlanmışken bazıları ise sınıf içinde uygulanan etkinliklerin uzaktan eğitim sürecine uyarlanmış halidir.

Bu süreçte paylaşımlarıyla birbirine destek olan ve birbirinden öğrenen tüm öğretmenlere teşekkür ediyoruz.

#evdenpaylaşıyoruz sloganı ile başlattığımız kampanya boyunca faydalı birçok etkinliği yayına almaya devam ediyoruz. Sen de kendi iyi uygulamanı #evdenpaylaş ve binlerce öğretmene ilham ol!

Etkinlik Önerileri

Nisan Ayı Okuma Çizelgesi

Ayşe Öğretmen’in hazırladığı öğrencilere okuma alışkanlığı kazandırmak ve her ortamda kitap okuyabileceklerini fark ettirmek amacıyla hazırlanmış bu çizelgeyle öğrencilerin uzaktan eğitim sürecinde yaptıkları okumaları kolayca takip edebilirsin.

Bul ve Vur

Zeynep Öğretmen’in uzaktan öğrenme sürecinde evde uygulanması amacıyla hazırladığı bu etkinlik ile öğrenciler zihinden yapılan dört işlem becerilerine dair eğlenceli pratikler yapabilecekler.

Online Sınıf Rutini Oluşturma

Merve Öğretmen’in hazırladığı bu etkinlik ile Padlet aracılığıyla uzaktan eğitim dönemlerinde nasıl öğrencilerinle iletişim halinde kalabileceğini, verdiğin görev ve sorumluluklar hakkında onlardan ne şekilde geri bildirimler alabileceğine dair ilham alabilirsin. 

Sen de #evdenpaylaş

Bu süreçte kullandığın araçlarla birlikte uyguladığın etkinlikleri mektepp.com‘da paylaş, binlerce öğretmene ilham ol.

Tüm #evdenPaylasiyoruz bültenlerine ulaşmak için burayı ziyaret edebilirsin.