Uzaktan Eğitim | Öz Yönetim Becerileri

Uzaktan eğitim sürecine hem biz, hem veliler hem de öğrencilerimiz alışmaya başladık. Öğrenme sürecinde rutinler oturmaya başladı, herkes önünü önceki haftalara nazaran daha net görüyor.

Bu süreç öz yönetim becerilerinde ne durumda olduğumuzu görmek ve geliştirmek için çok güzel bir fırsat. Zaman yönetimi, planlama, gerektiğinde yardım isteme, öz değerlendirme gibi becerilere odaklanan etkinlikler tasarlayarak bu süreci fırsata çevirebiliriz.

Bu beceriler ile ilgili yaptığın/yapmayı planladığın etkinliklerin varsa mektepp.com’da paylaşarak meslektaşlarına ilham olabilirsin!

Etkinlik Önerileri

Cümle Avı

Ebru Öğretmen’in hazırladığı bu etkinlikte öğrenciler önce kurallı ve devrik cümlelerle ilgili “Cümle Avı”na çıkıyor. Daha sonra Wordwall uygulamasında hazırlanan online kelime sıralayarak cümle tamamlama etkinliğini uyguluyorlar.

Code Monkey ile Programlama

Bilişim öğretmeni olan Miray Öğretmen, muzlarını kaybeden bir maymunun sorununu metin tabanlı kodlama ile algoritma kurarak çözüm bulması üzerine kurgulanan Code Monkey uygulamasını öneriyor.

Renklerin Grafiği

Zeynep Öğretmen’in paylaştığı bu etkinlikte öğrenciler çeşitli renklerdeki eşyaları sayıyor ve daha sonra grafiğini çizerek sayısal farklılıkları görselleştiriyor.

Uzaktan eğitim sistemini deneyimlediğimiz bu günlerde, öğrencilerimizle uygulayabileceğimiz etkinlikleri bir araya getirmek amacıyla Uzaktan Eğitim sayfasını oluşturduk. Buradaki etkinliklerin bir kısmı bu yeni sürecinin başlamasıyla doğrudan evde uygulanmak amacıyla hazırlanmışken bazıları ise sınıf içinde uygulanan etkinliklerin uzaktan eğitim sürecine uyarlanmış halidir.

Bu süreçte paylaşımlarıyla birbirine destek olan ve birbirinden öğrenen tüm öğretmenlere teşekkür ediyoruz.

Sen de #evdenpaylaş

Bu süreçte kullandığın araçlarla birlikte uyguladığın etkinlikleri mektepp.com‘da paylaş, binlerce öğretmene ilham ol.

Tüm #evdenPaylasiyoruz bültenlerine ulaşmak için burayı ziyaret edebilirsin.