Uzaktan Eğitim | Etkinlik Önerileri

BİR DUYURUMUZ VAR! Uzaktan eğitime uygun etkinlikler mektepp.com’da artık bir tık uzakta! 🎉 Siteyi ziyaret ettiğinde, menüde Uzaktan Eğitim sekmesini göreceksin. Mail bülteni serisinde paylaştığımız içeriklere ve daha fazlasına bu sayfadan ulaşabilirsin.

Ülke olarak uzaktan eğitim sürecine uyum sağlamaya başladık. Bu süreçte öğretmenler olarak öğrencilerimizin hem sosyal ve duygusal ihtiyaçlarını desteklemeye hem de akademik becerilerini geliştirmeye gayret ediyoruz. Paylaşarak, destek olarak ve birbirimizden öğrenerek bu dönemi bitirecek ve yeni öğrenimlerimizle sınıflara döneceğiz.

Sen de öğrencilerinle denediğin uzaktan eğitim içeriklerini mektepp.com’da paylaşarak meslektaşlarına ilham olabilirsin!

Etkinlik Önerileri

Bul Kelimeni Yaz Hikayeni

Ayşe Öğretmen’in hazırladığı bu etkinlik, öğrencileri yazma çalışmalarında yeni kelimeler öğrenmeye ve sözlük okumaya yönlendirmeyi amaçlıyor. Sen de her hafta belirlediği bir harfle öğrencilerin hikaye oluşturmalarını ve dijital bir ortamda bu hikayeleri seninle ve birbirleri ile paylaşmalarını sağlayabilirsin.

Simetrik Çubuklar

Canan Öğretmen bu etkinlikle çocukların simetri konusunu somut nesneler yardımıyla algılamalarını kolaylaştırmayı amaçlamış. Öğrenciler evde çeşitli nesneler yardımıyla aile üyeleri ile birlikte bu etkinliği uygulayabilir ve eğlenceli görseller oluşturabilirler.

Zoom Hikaye Kitabı

Istvan Banyai’nin ödüllü kitabı Zoom bir noktadan adım adım uzaklaşarak ilerleyen ve otuz bir sayfadan oluşan bir hikaye kitabıdır. Bu etkinliğin içerisinde bulunan Zoom hikaye kitabının dijital halini veliler ile paylaşarak etkinlikte anlatılan sıralama işlemini evde uygulamalarını sağlayabilirsin. Alternatif olarak, etkinlikte yer alan hikaye kitabının videosunu öğrencilerle paylaşarak videoyu izledikten sonra kendi Zoom kitaplarını hazırlamalarını isteyebilirsin.

Sen de #evdenpaylaş

Bu süreçte kullandığın araçlarla birlikte uyguladığın etkinlikleri mektepp.com‘da paylaş, binlerce öğretmene ilham ol.

Tüm #evdenPaylasiyoruz bültenlerine ulaşmak için burayı ziyaret edebilirsin.