Uzaktan Eğitim | Etkinlik Önerileri

Selam! mektepp.com‘daki Uzaktan Eğitim sekmesini ziyaret ettin mi? Mail bülteni serisinde paylaştığımız içeriklere ve daha fazlasına bu sayfadan ulaşabilirsin.

Ülke olarak uzaktan eğitim sürecine uyum sağlamaya başladık. Bu süreçte öğretmenler olarak öğrencilerimizin hem sosyal ve duygusal ihtiyaçlarını desteklemeye hem de akademik becerilerini geliştirmeye gayret ediyoruz. Paylaşarak, destek olarak ve birbirimizden öğrenerek bu dönemi bitirecek ve yeni öğrenimlerimizle sınıflara döneceğiz.

Sen de öğrencilerinle denediğin uzaktan eğitim içeriklerini mektepp.com’da paylaşarak meslektaşlarına ilham olabilirsin!

Etkinlik Önerileri

Mini Kuleler

Zeynep Öğretmen’in paylaştığı bu etkinlikte öğrenciler marşmelov ve kürdanlarla çeşitli şekiller oluşturuyorlar. Bu etkinliği ince motor becerilerin geliştirilmesi, iki boyutlu şekillerin üç boyutlu hale getirilmesi, uzunluk ölçme gibi farklı amaçlar belirleyerek öğrencilerinle uygulayabilirsin.

Resimli Sudoku

Cihat Öğretmen’in paylaştığı bu etkinlikte çeşitli sudoku çalışmaları bulunuyor. Özellikle okul öncesi ve birinci sınıf öğrencilerine hitap eden bu resimli sudokuları kendi öğrencilerine sudokuyu tanıtmak için de kullanabilirsin!

Mangalam Benim Algoritmam!

Miray Öğretmen tarafından paylaşılan bu etkinlikte öğrencilerin mandala ile programlama ve algoritmik düşünme becerilerinin geliştirilmesi hedeflenmiştir. Öğrencilere mandalaları boyamak için koşullu ve döngü içeren belirli yönergeler vererek renkli ürünler oluşturmalarına fırsat sağlayabilirsin.

Sen de #evdenpaylaş

Bu süreçte kullandığın araçlarla birlikte uyguladığın etkinlikleri mektepp.com‘da paylaş, binlerce öğretmene ilham ol.

Tüm #evdenPaylasiyoruz bültenlerine ulaşmak için burayı ziyaret edebilirsin.