Evden Paylaşıyoruz – 17

Selam! Hafta sonu geldi. Bu iki günü verimli geçirmek adına eğitim aracı, film, oyun ve okuma önerilerimizi inceleyebilirsin. Senin de meslektaşlarına ulaştırmak istediğin önerilerin varsa bize bu mail aracılığıyla ve sosyal medya hesaplarımızdan ulaşarak önümüzdeki maillere katkı sağlayabilirsin.

Etkinlik Önerisi

Az Malzemeyle Sıkıntıyla Baş Etme Etkinlikleri

Bu kitapçık tüm gününü evde geçirmek zorunda kalan çocukların bu süreci yaratıcılığını kullanarak ve sıkılmadan geçirmesine katkı sağlamak için hazırlanmış. İçinde daha çok 7-11 yaş grubunun ilgisini çekebilecek eğlenceli etkinlikler bulunuyor. Öğrencilerinle bu kitapçığı paylaşabilir ve sonundaki boş sayfalara kendi etkinliklerini yazmaları konusunda onları teşvik edebilirsin.

Resmi Tamamla

Ebru Öğretmen’in paylaştığı bu etkinlikte öğrenciler çeşitli dergilerden, posterlerden kestikleri görselleri boş bir kağıtta istedikleri yerlere yapıştırıyor ve daha sonra renkli kalemlerle resmi tamamlıyorlar.

Web Site Önerisi

3B Hayvan Modelleri & Origami

Üç boyutlu hayvan modellerinin yanında birçok origami modellerinin de şablonlarının bulunduğu bu siteyi öğrencilerine önerebilirsin. Yönergeler şablonların içerisinde mevcut!

Film Önerisi

Öğretmenlere

Tepetaklak Nelson

Film, özel hayatında problemleri olmasına rağmen öğrencilerinin üzerindeki etkisinin farkında olan bu yüzden de derslerini oldukça önemseyen Tarih öğretmeni Dan Dunne’ın öğrencilerinden biriyle kurduğu dostluğu konu alıyor. Baş karakteri canlandıran Ryan Gosling’in 79. Akademi Ödülleri Töreni’nde En İyi Erkek Oyuncu ödülüne aday olmuş performansı da izlemeye değer.

Öğrencilere

Komşum Totoro (1988)

İki kız kardeşin taşındıkları yeni evin yanındaki ormanda keşfettikleri sihirli dünya ve yeni arkadaşları Totoro ile maceralarını anlatan Hayao Miyazaki imzalı bu filmi öğrencilerine önerebilirsin.

Sen de #evdenpaylaş

Bu süreçte kullandığın araçlarla birlikte uyguladığın etkinlikleri mektepp.com‘da paylaş, binlerce öğretmene ilham ol.

Tüm #evdenPaylasiyoruz bültenlerine ulaşmak için burayı ziyaret edebilirsin.