Evden Paylaşıyoruz – 2

Selam! Bu olağandışı günlerde birbirimize ilham olmayı amaçlayarak başlattığımız bu mail bülteni serisini yalnızca bit.ly/evdenpaylasiyoruz mail listesindeki kişilere gönderileceğiz. Eğer hala kayıt olmadıysan acele et!

Arkadaşlarını davet etmek ve onların da faydalanmasına aracı olmak için bit.ly/evdenpaylasiyoruz adresini onlarla paylaşabilirsin.

Günün Online Eğitim Aracı

Blog Yazısı

Cram

Dijital bir flashcard uygulaması olan Cram, hazırlayacağın flashcard setlerini eğlenceli oyunlara çevirmene olanak sağlar. 

Etkinlik Örneği

Çarpma İşlemi Etkinliği

Canan Öğretmen’in Cram uygulamasını kullanarak hazırladığı çarpma işlemi etkinlik örneğinden ilham alabilirsin.

Günün Mobil Uygulama Önerisi

iFactor

iFactor eğlenceli bir çarpım tablosu oyunudur. Bu oyun sayesinde öğrencilerin çarpma işlemi konusunda oyun oynayarak pratik yapabilirler. Tatil sürecinde evde eğlenerek tekrar yapmaları için iFactor oyununu tavsiye edebilirsin.

Günün Video Önerisi

Öğretmenlere

2020’de Zinciri Kırma

Hayatına eklemek istediğin rutinler konusunda etkili bir motivasyon aracını tanımak için Barış Özcan’ın bu videosunu izleyebilirsin. 

Öğrencilere

Görünmez Yazı Yazdım

Eğlenceli bir deney içeren bu videoyu öğrencilerine önerebilirsin. Deneyi uygulayan öğrencilerden video yoluyla kendi deneyimlerini paylaşmalarını isteyebilirsin. 

Günün Uzaktan Öğrenme Platformu

Öğretmenlere

Etkili Konuşma – Coursera

Bu ders konuşmayı daha etkili hale getirecek temel özellikleri geliştirmeyi amaçlar. Tamamı ücretsiz olan bu online derste doğru nefes, sesin iyi ve etkili kullanılması, doğru vurgu ve tonlamanın inceliklerinin fark edilmesi için gerekli bilgiler verilir, uygulamalar önerilir ve yapılır.

Öğrencilere

code.org

Facebook, Microsoft gibi teknoloji şirketlerinin desteğiyle hazırlanan code.org’da öğrencileriniz Türkçe dil desteği ile ders içeriklerini takip ederek kodlama öğrenebilir.

Sanal Müze

İstanbul Oyuncak Müzesi

Sanal tur ile İstanbul Oyuncak Müzesi’ni ziyaret edebilir, öğrencilerine tavsiye edebilirsin.

Müze Gezisi Etkinlik Örneği

Müze gezisi için hazırlanan bu kitapçığı öğrencilerine ulaştırarak sanal müze gezileri öncesi, sırası ve sonrasında doldurmalarını isteyebilirsin. 

Sen de #evdenpaylaş

Bu süreçte kullandığın araçlarla birlikte uyguladığın etkinlikleri mektepp.com‘da paylaş, binlerce öğretmene ilham ol.

Tüm #evdenPaylasiyoruz bültenlerine ulaşmak için burayı ziyaret edebilirsin.