Evden Paylaşıyoruz – 7

Merhabalar! Uzaktan eğitim deneyiminin ilk günü bitti. Hızlı başladığımız bu süreçte durup yansıtma yapmak deneyimlerimizde derinleşme fırsatı sunacaktır. İlk güne dair deneyimlerini bu maili cevaplayarak ya da sosyal medya hesaplarımız üzerinden bizimle paylaşabilirsin.

Bu hafta #evdenpaylaşıyoruz mail serisinde iki nokta üzerinde yoğunlaşacağız.

1. Uzaktan eğitim sürecinde hepimizin aklını kurcalayan bazı konular var. Nasıl planlama yapacağız? Ölçme değerlendirme süreci nasıl olmalı? Uzaktan eğitim farklılaştırma için avantaj mı dezavantaj mı? Peki ya öğrencilerin motivasyonları? Her mailde bu konulardan bir tanesi hakkında öneriler paylaşacağız.

2. Uzaktan eğitim sürecinde öğrencilerinle uygulayabileceğin etkinlik önerileri sunacağız.

Bu mail bülteni serisini bit.ly/evdenpaylasiyoruz mail listesindeki kişilere gönderiyoruz. Arkadaşlarını davet etmek ve onların da faydalanmasına aracı olmak için bu adresi onlarla paylaşabilirsin.

#evdenpaylaşıyoruz bülten serisindeki mailleri mektepp.com’da arşivlediğimizi hatırlatmak isteriz. Kaçırdığın maillere https://mektepp.com/evdenpaylasiyoruz/ adresinden ulaşabilirsin.

Etkinlik Önerileri

Thinglink ile Ülkeleri Tanıyorum

Merve Öğretmen’in Thinglink ile etkileşimli görseller oluşturarak hazırladığı bu İngilizce etkinlik planına göz atabilirsin!

Oyuncaklarla Sıfatlar

Canan Öğretmen’in hazırladığı oyuncaklarla sıfat etkinliğini online derslerinde keyifle uygulayabilirsin!

Konuşan Trafik Levhaları

Ebru Öğretmen hazırladığı bu etkinlikte ChatterPix uygulamasını kullanarak trafik levhalarını seslendiriyor. Bu etkinlikten ilham alarak sen de öğrencilerinle seslendirmeli uzaktan desler kurgulayabilirsin. 

Sen de #evdenpaylaş

Bu süreçte kullandığın araçlarla birlikte uyguladığın etkinlikleri mektepp.com‘da paylaş, binlerce öğretmene ilham ol.

Tüm #evdenPaylasiyoruz bültenlerine ulaşmak için burayı ziyaret edebilirsin.