Film İzlerken Dili Geliştirmek – Ororo Tv Nedir?

Ororo TV, İngilizce kelime bilgisini film izleyerek geliştirmek isteyenler için kurulmuş bir platform. Mobil uygulaması yok, sadece web tarayıcı üzerinden girilebiliyor. Ücretsiz üye olunuyor. Sonrasında paketler satın alabiliyorsunuz.

Ücretsiz kısmında belirli diziler, filmler ve videolar gösteriliyor. Aynı zamanda 24 saat içinde 1 saat altyazı çevirisiyle video izleme hakkı var. Videolar da geç yüklenebiliyor.

Ancak ücretli kısmın avantajları çok fazla. İçeriği sürekli yenileniyor. Netflix gibi platformların filmlerine kolayca erişilebiliyor. Üstelik içerikleri artıyor, kaldırılmıyor. 


İzleme sırasında birçok altyazı dili seçilebiliyor. Altyazıda geçen herhangi bir kelimenin anlamını öğrenmek için videoyu durdurmak gerekmiyor. İmleci kelimenin üstüne getirince video otomatik duruyor ve ayarı yapılmış dildeki anlam gösteriliyor.

Öğrenilen kelime hesapta bulunan kişisel sözlüğe kolayca aktarılabiliyor ve site üzerinden daha sonra bu kelimelere çalışılabiliyor. Kelimeler, Excel dosyası olarak da bilgisayara kaydedilebiliyor. İnternet problemi yaşayanlar videoları ve altyazıları daha sonra izlemek için indirilebiliyor.

Ororo TV, hem izlemekten hem de öğrenmekten vazgeçemeyenler için güzel bir seçenek.

Bir Yorum

  1. https://diziyleogren.com/ sitesi de kullanılabilir. İstediğiniz bir dizi veya filmde kullanılan tüm kelimeleri anlamlarıyla birlikte görebiliyorsunuz. İsterseniz bu kelimelere Quiz ile çalışabiliyorsunuz. Böylece diziyi izlerken bilmediğiniz kelimelere takılmıyorsunuz. Tamamen ücretsiz hem de en başarılı üyelere her ay ödül veriliyor. Mesela bu ayın ödülü bir aylık Netflix aboneliği.

Bir cevap yazın