Hayal Gücü Merkezi & Mektepp Ortak Etkinliği

22 Eylül Cumartesi günü “HGM (Hayal Gücü Merkezi)” ile ilk ortak etkinliğimizi gerçekleştirdik. HGM kurucusu Emre Alettin Keskin (@evrenselkamil) liderliğindeki bu etkinliğimizde onun kendilerine “Dreamcatchers” adını veren bir grup öğrencisi de bizimleydi. 

Etkinlik, Emre’nin Van’da öğretmenlik yaptığı ve Hayal Gücü Merkezi’nin tohumlarının ilk atıldığı yıllardan, günümüze kadar olan gelişimini ve bugünkü etki alanını açıkladığı sunumuyla başladı. Sunum sonrasındaysa, program öğrencilerin okullarında oluşturdukları Hayal Gücü Merkezi’nin temel taşları olan Soru-Merak Kütüphanesi, Astro-Kütüphane gibi mekanlardan ve bunları oluşturma sürecindeki hayallerinden, sonrasında edindikleri deneyimlerinden bahsettikleri kısa konuşmalarla devam etti.

Etkinlik sonunda Emre liderliğinde “Yapabilirim Meclisi” tüm katılımcılar tarafından deneyimlendi. Aslında, küçük çemberlerdeki her katılımcı kendisini yeniden tanırken, büyük çemberde kendine benzeyen ne kadar çok insan olduğunun da farkına vardı. 

Bu verimli etkinlikte emeği geçen herkese, başta Hayal Gücü Merkezi ve ImpactHub olmak üzere teşekkür ediyoruz. Gelecek etkinliklerde görüşmek üzere…

Etkinliğin videosu için tıklayınız.

 

Bir cevap yazın