Kitap Önerisi: Özel Yetenekli Çocukların Psikolojisi – Teoriden Uygulamaya

#kütüphane

Tüm yazarların ortak dileği, özel yetenekli/üstün zekalı çocuklarımızın duygusal olarak zorlandıkları konularda farkındalığı yüksek destekçiler olabilmenize katkıda bulunmaktır.

Dr. Marilena Z. Leana-Taşçılar’ın editörlüğünde yayınlanan bu kitap, öğretmen adaylarının, öğretmenlerin, psikolojik danışmanların, psikologların ve özel yetenekli çocuk sahibi anne-babaların bu çocuklar hakkında farkındalık kazanmasını ve bir çok konuda bilgi sahibi olmasını sağlayacak çok zengin bir kaynak.

Farklı yazarlarca oluşturulan bu kitap 11 bölümden oluşuyor. Kitapta özel yetenekli bireylerin psikolojisi; stres, beklenmedik başarısızlık, sosyal ilişkiler ve iki kere farklı olmak gibi birçok farklı açıdan ele alınmış.

Bu kitap sayesinde öğrenci motivasyonu için öğretmenlere tavsiyeler, erken yaşta okuyan çocuklar, mükemmeliyetçilikle baş etme yolları ve destek eğitim odası gibi birçok konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.


Kitap hakkında daha fazla bilgi almak için https://ozelyeteneklicocuklarinpsikolojisi.weebly.com adresini inceleyebilirsiniz.


Ayrıca daha detaylı bilgi almak isteyenler için bu kitap hakkında yazılmış bir inceleme makalesi de bırakıyorum.

İyi Okumalar!

 

Bu yazının aynısına Medium hesabımızdan ulaşabilir, Mektepp’i Medium üzerinden de takip edebilirsiniz.


Yorum Yap

author
Betül Gültekin

Tüm hakları saklıdır. © Mektepp