Mektepp platformuna kayıt olan kullanıcılar aşağıdaki sözleşmeyi okumuş, anlamış ve kabul etmiş sayılır.

 1. Üyelerin eklediği içerikten ve yazdığı iletilerden Mektepp platformu sorumlu değildir. Üyelerin eklediği içerik, yazdığı iletilerin sorumluluğu üyenin kendisine aittir.
 2. Üyeler, şifrelerinin güvenliğini sağlamak zorundadır.
 3. Üyeliğin sahibi, üyelik bilgilerinde yer alan e-posta adresinin sahibidir.
 4. Kişiler, en fazla bir adet üye adı alabilirler. Birden fazla üye adı alındığı tespit edildiğinde kişiye ait tüm kullanıcı adları önceden haber verilmeksizin iptal edilebilir.
 5. Üyelere ait bilgiler, üyelerin rızası olmadan site güvenliği, site genel işleyişinin sağlanması veya mahkeme kararı haricinde 3. kişilere verilmeyeceğini Mektepp platformu taahhüt eder.
 6. Mektepp platformunun üyelerinin eklediği içeriğin telif hakkı Mektepp platformuna aittir.
 7. Mektepp platformuna eklenen içeriğin kaldırılması veya kaldırılmaması, değiştirilmesi veya değiştirilmemesi hak ve insiyatifi Mektepp platformuna aittir.
 8. Üyelik kabulü, üyelik reddi, üyeliğin durdurulması veya yasaklanması hakkı Mektepp platformuna aittir.
 9. Mektepp platformu, kendi iç işleyişini ve düzeninin sağlayabilmek için yazılı veya yazılı olmayan kurallar koymaya ve bu kuralları uygulamaya yetkilidir.
 10. Site kurallarını ve işleyişi Kurucu üye, tam yetkili site yöneticileri, yönetim ekibi, moderatörler sağlar. Kurucu üye, tam yetkili site yöneticisi, yönetim ekibi ve moderatörlerin yapacağı eylemlerden Mektepp platformu sorumlu tutulamaz.
 11. Mektepp platformu, T.C. Kanunlarına uyacağını taahhüt eder. Mektepp platformuna eklenen içerik üyeler tarafından eş zamanlı eklenebildiği için tüm içeriğin kontrol edilmesi, kontrol edilenlerin ise yasalara uygun olduğunun kesin olması garanti edilemez. Yasal olmayan içerik fark edildiğinde veya bildirildiğinde Mektepp platformu bu içeriği kaldıracağını taahhüt eder. Fark edilmeyen veya gözden kaçan içerikten Mektepp platformu sorumlu tutulamaz.
 12. Üyelerin yaptığı eylemler site güvenliği, istatistik çıkarma veya bunların dışındaki amaçlar için doğrudan veya 3. parti yazılımlar ile takip edilebilir.
 13. Üyeler, suç teşkil eden davranışlarının yasal sorumluluğunu kabul eder.
 14. Mektepp platformunda bulunan içeriğin tüm hakları Mektepp platformuna aittir. Bu içerik, sadece kişisel kullanım içindir, izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanamaz. Başka yerde kaynak gösterilmeden ve ilgili yere link verilmeden yayınlanamaz.
 15. Mektepp platformu, bu sözleşmeyi veya kuralları değiştirebilme hakkına sahiptir.