Lyricstraining nedir?

Lyricstraining, şarkı dinlemeyi veya ezberlemeyi sevenlerin birçok dilde alıştırma yapmasına olanak sağlıyor. Ücretsiz olarak masaüstünden girerek veya uygulamalarını indirerek kullanabilirsiniz.

Masaüstünden hesap girişi yapmadan birkaç şarkı için kullanılabiliyor. Gelişimi takip etmek için ücretsiz hesap açmak gerekiyor. Sonrasında istenen şarkı ve seviye seçilerek şarkı dinleniyor.

Şarkıyı dinlemeye başlayınca şarkı sözleri videonun altında beliriyor. Seçilen seviyeye göre kelimeler soruluyor. Şarkıda geçen kelimeyi belirli sürede yazınca, video devam ediyor yoksa oyunu kaybediyorsunuz.

İstediğiniz şarkıyı da arayabildiğiniz platformda, her şarkı var diyemesek de birçok şarkı bulunabiliyor ve her gün yenisi ekleniyor. İstenirse ana sayfadaki “Genres” kısmından şarkı türüne göre veya “Languages” kısmından dile göre seçim yapılabiliyor.

Bunlar dışında şarkı sözlerini indirme; kayıt olunduğu takdirde diğer kullanıcılarla yarışma, şarkı sözleri yükleme, öğretmenseniz öğrencilerinize içerik hazırlama gibi özellikleri de var. 

Şarkılarla arası iyi olanların seveceği bir diğer uygulama lirica. Lirica’nın sadece uygulamaları var. İngilizce ve İspanyolca öğrenmek isteyenler için güzel bir seçenek. Şimdilik yedi şarkısı ücretsiz. Lyricstraining’den farklı olarak adım adım kelime ve dil bilgisi öğretiyor. 

İki uygulamayı da tavsiye ederim.


Bir cevap yazın