Mektepp platformu, kendini ve sınıfını geliştirmek isteyen öğretmenlerin birbiri ile içeriklerini paylaştıkları tamamen ücretsiz bir dijital paylaşım alanıdır. Sınıf içi etkinliklerin paylaşıldığı bu platformda, içerikler müfredatla uyumludur. Ders ders ve sınıf sınıf kategorize edilmiş bu etkinliklere sade bir arayüz ile kolaylıkla erişebilirsin.

Mektepp platformunu en verimli nasıl kullanabileceğini görmek için aşağıdaki başlıkları inceleyebilirsin.


Nasıl Üye Olurum?

Mektepp platformuna pencerenin sağ üst köşesindeki Kayıt Ol butonundan veya bu link üzerinden kayıt olabilirsin.

Daha önceden platformda bir hesap açtıysan, aynı bölümdeki Giriş Yap butonuna tıklayarak bilgilerin ile giriş yapabilirsin.

Eğer mobil bir cihaz üzerinden siteye giriyorsan, aynı menüye ekranın üst kısmında, Mektepp logosunun hemen altından ulaşabilirsin. Üye olduktan sonra içerikleri puanlayabilir ve yorum yaparak etkinliğin gelişmesine katkıda bulunabilirsin.

Profilime nasıl ulaşabilirim?

Giriş yaptıktan sonra sağ üstte bulunan Hesabım sekmesine tıklayarak profiline ulaşabilirsin. Sitede beğenip arşivlediğin veya yüklemiş olduğun her etkinlik profil fotoğrafının altında bulunan menüde bulunmaktadır. Yine bu menüden Profilimi Düzenle sayfasına giderek profil fotoğrafı ekleyebilir ve iletişim bilgilerini ekleyebilirsin. Sınıf İçi Etkinliklerim sayfasında ise yüklediğin etkinliklere ulaşabilirsin. Buradan etkinliğinin puanını ve görüntülenmesini takip edebilirsin. Etkinliğinin üzerinde değişiklik yapmak istediğinde İşlem sütununun altındaki kalem sembolüne tıklayabilirsin. Değişiklik yaptığında etkinliğin tekrardan edit sürecinden geçecek ve onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.

 

Mevcut Etkinliklere Nasıl Geri Bildirimde Bulunabilirim?

Mektepp platformundaki sınıf içi etkinliklerin tamamı platforma üye olan öğretmenler tarafından geliştirilmiştir. Bu sebeple mektepp.com‘daki öğretmenler birbirlerinin içeriklerine geri bildirimde bulunmayı önemser.

Bir sınıf içi etkinliğe girdiğin zaman, sayfanın sonunda o etkinliği puanlayabileceğin ve yorum yapabileceğin bir alan olduğunu göreceksin. Etkinliği beğendiysen yüksek bir puan vererek bu etkinliğin daha çok kişiye ulaşması için destek olabilirsin. Puan verirken yazacağın kısa da olsa bir yorum ile de etkinliğin sahibi olan öğretmene geri bildirimde bulunmuş olursun.

 

Aklıma Bir Şey Takıldı?

Eğer Mektepp platformu ile ilgili aklına bir şey takılır ve sormak istersen, İletişim bölümümüz üzerinden veya sosyal medya kanallarımız üzerinden bize ulaşabilirsin.