Mektepp Platformu Yenilendi!

Öğretmenlerin dijital paylaşım platformu mektepp.com, yepyeni özellikleriyle 2019-2020 eğitim öğretim dönemine hazır!

Yaklaşık 1 yıl önce BETA olarak yayınlanan ve bu süreçte yüzbinlerce öğretmene ulaşan platform, BETA sürecinde edindiği tecrübeler ve aldığı geri bildirimler doğrultusunda yeni sürümüyle yayına alındı. Bu sürümde yeni ve daha kullanışlı bir arayüz ile bizi karşılayan Mektepp, daha yetenekli ve daha stabil bir sisteme sahip.

Mektepp Platformunda Neler Var?

Bugüne kadar Türkiye’nin dört bir yanından öğretmenler tarafından 300’den fazla sınıf içi etkinliğin paylaşıldığı Mektepp platformuna bütün öğretmenler ücretsiz bir şekilde üye olabiliyor. Üye girişi yaptıktan sonra platformdaki diğer üyelerin paylaştığı etkinlikleri puanlayabiliyor, onlara yorum yapabiliyor. Beğendikleri etkinlikleri, daha sonra tekrar kolayca ulaşabilmek adına arşivleyebiliyor.

Öğretmenler iyi uygulamalarını Mektepp.com’da paylaşarak platformu kullanan on binlerce öğretmene ilham veriyor. Platformda paylaşılan etkinlikler aynı zamanda belli temalar odağında Öğretmen Kitapçıkları adıyla derleniyor. Şimdiye kadar yayınlanmış Dönem Başlarken, Sosyal-Duygusal Öğrenme ve Bahçe Oyunları isimli üç kitapçık mektepp.com’dan ücretsiz bir şekilde indirilebiliyor.

Eğitim alanında faaliyet gösteren dernek, vakıf ve diğer sosyal odaklı topluluklar, kendi geliştirdikleri içerikleri İlham Verenler başlığı ile Mektepp platformunda öğretmenlerle paylaşıyor, böylece çeşitli ihtiyaçlara çözüm olabilecek zengin bir etkinlik havuzu ile daha fazla öğretmenin faydalanmasına yardımcı oluyor. Ayrıca eğitim alanındaki güncel yaklaşımlar, çeşitli eğitim araçları, kitap önerileri ve pek çok yazı da Mektepp Blog üzerinden öğretmenlerle buluşuyor. 

Peki bu yenilenme ile Mektepp 2.0 ne gibi özellikler kazandı?

Kullanıcı Dostu Arayüz

Etkinlik sayfalarında ve platformdaki diğer içeriklerde arayüz geliştirmelerine gidildi. Öğretmen profilleri, etkinlikler, blog sayfaları, etkinlik yükleme modülü ve ana sayfadaki değişiklikler ile Mektepp daha kullanıcı dostu bir seviyeye gelmiş durumda.

Daha Yetenekli Arama Motoru

Platformdaki içeriklerin branşa, sınıfa ve etiketine göre filtreleme yapılabildiği arama motoru, Mektepp platformunun yeni sürümünde daha başarılı ve stabil çalışıyor. Aynı şekilde arama sonuçları tarih, puan veya etkinlik ismine göre sıralanabiliyor.

Gelişmiş İçerik Yükleme Modülü

Kullanıcılar yeni sürümle şık ve verimli bir etkinlik yükleme arayüzüne kavuştu. Öğretmenler arasında paylaşımı temel alan mektepp.com, üye öğretmenler artık çok daha kolay şekilde sınıf içi etkinlik paylaşabiliyor. Fikirleri hızlıca yazıya dökmeye olanak sağlayacak bu sistem ile öğretmenler etkinliklerini paylaşırken kendi portfolyolarına da ulaşabiliyor. 

Bundan Sonra Neler Olacak?

Bir yıllık BETA sürecini tamamlayarak yepyeni versiyonunu yayına alan platform bundan sonraki süreçte de gelişmeye ve verimi arttırmaya devam edecek. Çok yakın bir süre içerisinde yeni özellikler ile sistem daha güçlü olacak.

Siz de Mektepp 2.0’a hemen üye olun, etkinliklere göz atmaya ve kendi etkinliklerinizi paylaşmaya başlayın.    

Geri bildirimlerinizi info@mektepp.com üzerinden bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın