Öğretmen Oyunu

Oyunlar sadece çocuklar için değildir. Yetişkinler de oyun oynayabilir elbette, hatta oynamalıdır bile. Oyun günlük hayatın yorgunluğunu azaltmada, iş dünyasının stresini gidermede ve birbirlerimizle olan iletişimin güçlenmesinde büyük rol oynar. Birbirimiz ile iletişimimizin artması da birbirimizi daha iyi anlamamıza, güven ortamı oluşturmamıza ve deneyimlerimizi birbirimizle paylaşmamıza vesile olur.

Mektepp olarak nitelikli eğitime giden yolda kaliteli ders içeriği kadar öğretmenlerin birbirleri arasındaki iletişimin ve paylaşım ortamının da önemli olduğuna inanıyoruz. Bu sebeple bir içerik paylaşım platformu olan mektepp.com‘un yanında, öğretmenlerin birbirleri arasındaki iletişimin geliştirilmesine katkı sağlamak amacıyla “Öğretmen Oyunu” isimli kutu oyununu geliştirdik. Bu oyunu geliştirirken amacımız tıpkı Mektepp Buluşmaları‘nda olduğu gibi öğretmenler arasındaki iletişimi kuvvetlendirmek ve paylaşım kültürünü yaygın hale getirmekti.


Öğretmen Oyunu Nedir?

Öğretmen oyunu, öğretmenlerin eğlenerek birbirleri ile keyifli vakit geçirebilmesi adına geliştirilmiş bir kutu oyunudur. 50 adet soru ve 200 adet cevap kartından oluşan bu oyun, öğretmenlerin günlük hayatta karşılaştığı durumları esprili bir dille ele alır. Sorulara en komik cevapları veren kişinin kazandığı bu oyun, branş ve seviyeden bağımsız olarak tüm öğretmenlerin keyif alabilmesi için tasarlanmıştır.

Mantık olarak açık kaynaklı bir oyun olan Cards Against Humanity’nin tarzı ile geliştirilen Öğretmen Oyunu da tamamen açık kaynaklı olarak geliştirilmiştir. Oyunun içeriklerine dijital ortamdan erişebilirsiniz. Ancak oyunun tadının kaçmaması için kartları önceden okumamanızı öneriyoruz 🙂 Öğretmen Oyunu cevap kartlarına buradan, soru kartlarına ise buradan ulaşabilirsiniz.


Nasıl Oynanır?

Her oyuncu cevap kartları destesinden rastgele yedi adet cevap kartını eline alır. Oyuna yaşı en küçük olan oyuncu başlar. Sırası gelen oyuncu destenin en üstünden bir soru kartı çeker ve sesli bir şekilde okur. Diğer oyuncular elindeki cevap kartlarından bu soru için en uygun ve komik olduğunu düşündüğü kartı kapalı olarak oynar. Tüm kartlar oynandığında soruyu soran kişi ortadaki kartları karıştırır ve teker teker açar. En komik bulduğu cevabı seçer, bu cevabı veren kişi 100 puan alır. Tur saat yönünde devam eder. 700 puana ulaşan oyuncu oyunu kazanır.

Klasik oyundan farklı olarak Öğretmen Oyunu kutusundan iki tane de alternatif oyun kartı çıkmaktadır. Bu alternatif oyun modlarını uygulayarak Öğretmen Oyunu’nu özelleştirebilirsiniz. Tüm bunlardan bağımsız olarak mevcut soru ve cevap kartlarını kullanarak siz de kendi oyun modlarınızı geliştirebilirsiniz.

Öğretmen Oyunu kutusundan bir de üstü boş soru ve cevap kartları çıkmaktadır. Bu sayede kendi öğretmenlik hayatınızdan parçalar ekleyerek oyunun daha da eğlenceli bir hale gelmesini sağlayabilirsiniz.


Nasıl Sahip Olabilirim?

Öğretmen Oyunu şu an sadece internet üzerinden satışta olan bir oyundur. Resmi satış sayfası olan ogretmenoyunu.com üzerinden satın alabilirsiniz. Ancak bu sistem maalesef kredi kartı kabul etmiyor, bu sebeple kredi kartı ile satın almak isteyenler bu adres üzerinden satın alabilir.


Gelişmelerden Nasıl Haberdar Olabilirim?

Öğretmen Oyunu’nun Instagram hesabını takip ederek gelişmelerden haberdar olabilirsiniz. Oyunla ilgili görsellere de bu hesap üzerinden ulaşabilir, kendi oyun anınızdan çektiğiniz fotoğrafları da bu hesap ile paylaşabilirsiniz.

Bir Yorum

Bir cevap yazın