Profil

ebru.ogretmen
Benim Etkinliklerim
Mektepp Ekibi Üyesi. Marmara Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği 2015 mezunuyum, aynı yıl bir devlet okuluna atanıp hala süren öğretmenlik serüvenime başladım. Sınıf içi uyguladığım etkinlikleri paylaştığım bir instagram hesabım var. @ebru.ogretmen
Cümle Avıebru.ogretmen tarafındanBu etkinlikte çocuklar cümle avına çıkacak. Sonrasında tablet veya telefonlarından kurallı cümle oluşturma oyunu oynayacaklar.
Mevsime Özgü Yiyeceklerebru.ogretmen tarafındanBu etkinlikte öğrenciler, mutfaklarında daha önceki mevsimden hazırlanan yiyecekleri keşfedip, hangi mevsimde hangi sebze ve meyvelerin yetiştiğini, besinlerin saklama yöntemlerini fark edecek.
Konuşan Trafik Levhalarıebru.ogretmen tarafındanChatterKid uygulaması ile istediğiniz bir fotoğrafı konuşturabilir, eğlenceli ve öğretici videolar oluşturabilirsiniz. -- Bu etkinlik uzaktan eğitim sürecinde kullanılmak amacıyla hazırlanmıştır.
Siluet Çalışmasıebru.ogretmen tarafındanÖğrenciler ön ve arka planı, renk geçişlerini kullandıkları bir görsel sanatlar etkinliği.
Kar Manzarasıebru.ogretmen tarafındanSulu boya ve diş fırçasıyla yapılan bir görsel sanat etkinliği.
Bom Oyunuebru.ogretmen tarafındanMalzeme gerektirmeyen, her sınıf seviyesine uyarlanabilen bu oyunda amaç aynı gruptan kağıtları bir araya getirmektir.
Taş Boyamaebru.ogretmen tarafındanÖğrenciler bu etkinlikte taşları büyüklük, küçüklük, eğrilik gibi durumlarına göre sınıflandırma yapacak, daha sonra taşları boyalarla renklendirecekler.
Bardak Kuklalarebru.ogretmen tarafındanKarton bardak ve pipetlerden kendi kuklalarını oluşturacaklar. Sahnede Oluşturulan kuklaları konuşturacak, canlandıracaklar.
Veri Topluyorum, Tablo Oluşturuyorumebru.ogretmen tarafındanÖğrenciler sınıf arkadaşlarına favori meyvelerini, kitaplarını, renklerini soruyorlar. Daha sonra sınıftan topladığı verilerle tablo ve grafik oluşturuyorlar.
Nesneleri Tahmin Etme Oyunuebru.ogretmen tarafındanMaddelerin özelliklerine yönelik bu etkinlikte öğrencilerin gözleri kapatılır. Öğrenciler nesneleri kokusu, şekli, tadı gibi özelliklerinden tahmin etmeye çalışır.
Mesleklerle Zaman Şeridiebru.ogretmen tarafındanMesleklerin zamanın ihtiyaçlarına göre şekillendiğini fark eden öğrenciler, geçmişten geleceğe meslek şeridi oluşturacaklar.
İstek-Öneri Kutusuebru.ogretmen tarafındanÖğrencilerin sınıf ve okulla ilgili isteklerini yazıp atabildikleri bir kutu oluşturulur. Bu kutu sayesinde öğrenciler fikirlerini ve isteklerini demokratik yollarla aktarabilirler.
Nokta Etkinliğiebru.ogretmen tarafındanÖğrencilerin yaratıcılıklarını arttırmaya yönelik bu çalışmada her öğrenci sayfanın ortasındaki noktayı kendine göre yorumlar, resmi tamamlar.
Sınıfta Doğa Müzesiebru.ogretmen tarafındanÖğrencilerin çevrelerinde gördükleri doğal malzemeleri sınıfta sergilerken sınıflandırma becerisini geliştiren, malzemeleri arkadaşlarına tanıtırken iletişim ve özgüven becerilerini arttırmalarını amaçlayan bir etkinlik.
Kare Kare Kodla Boyaebru.ogretmen tarafındanBilgisayarsız kodlama etkinlikleri kapsamında uygulanan bu etkinlikte, öğrenciler kodlama sayfasındaki renk kodlarına göre boyama yapacaklar.
Renkli Misketler – Sanat Etkinliğiebru.ogretmen tarafındanÖğrenciler boyalı misketleri kutu içerisinde kontrollü hareket ettirirken, misketlerin bıraktığı izlerle rengarenk bir resim oluşturacaklar.
Hafıza Kartları – Eş Sesli Kelimelerebru.ogretmen tarafındanHafıza güçlendiren klasik eşini bul oyununun eş sesli kelimelere uyarlanmış hali. Bu etkinlikte öğrenciler aynı iki görseli değil, aynı kelimeyle ifade edilen farklı iki görseli bulmaya çalışacaklar.
Eş Sesli Kelimeler Panosuebru.ogretmen tarafındanEş sesli kelimelerin kavranmasını kolaylaştırmayı amaçlayan bu etkinlikte öğrenciler aynı zamanda görsel okuma ve verileri sınıflandırma becerilerini de kullanmış olacaklar.
Kelimeleri Sıralıyorumebru.ogretmen tarafındanKelimelerin alfabetik sıraya göre dizilmesi konusunda uygulanabilecek bir oyun.
Dünya Modeli – Uzay Sergisiebru.ogretmen tarafındanDünyanın katmanlarını oluşturdukları model üzerinde inceleme fırsatı bulan öğrenciler, sınıfta belirlenen bir alanda dünya modellerini ve istedikleri gezegen modellerini sergiledikleri bir alan oluşturur.
Toyi – Sıfatlarebru.ogretmen tarafındanTürkçe | 2. Sınıf | Sıfatlar Öğrenciler Toyi ile kendi oyuncaklarını tasarlar. Daha sonra tasarladıkları oyuncakları niteleyen sözcükler bulurlar. Son olarak arkadaşlarının oluşturduğu oyuncakları betimleyerek, bahsedilen oyuncağın kime ait olduğunu bulmaya çalışırlar.
Uzunluk Ölçüleri- Metre Tahminiebru.ogretmen tarafındanMatematik | 2. Sınıf | Uzunuk Ölçüleri Öğrencilerin zihinlerinde uzunluk kavramını yerleştirmeye yardımcı, uzunluk ölçüleri konusuna eğlenceli bir giriş yapmayı sağlayan bir etkinlik.
Tarsia – Eş Anlamlı Kelimelerebru.ogretmen tarafındanEş anlamlı kelimeleri ezberlemeyi kolaylaştıran keyifli bir yapboz etkinliği. -- Bu etkinlik uzaktan eğitim sürecinde uygulanmak amacıyla uyarlanmıştır.
Ülkelerin Besinleriebru.ogretmen tarafındanFen Bilimleri | 4.Sınıf | Besinlerimiz Ülkelerin beslenme şekillerini keşfeden öğrenciler, besinlerin üç ana grupta toplandığını öğrenir.