Profil

Merhaba! Boğaziçi Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü mezunuyum. İstanbul Üniversitesi Özel Yeteneklilerin Eğitimi Bölümü’nde yüksek lisans eğitimime devam ediyorum. Uyguladığım etkinlikleri bu platformda paylaşıyorum. Geri bildirimlerinizle etkinlikleri geliştirmeye yardımcı olursanız çok sevinirim. Sevgiler 🙂
Bilinçli Beslenme – PadletEsma Beyza Dolmacı tarafındanBesinlerin üretimi ve tüketimi ile ilgili çalışan çeşitli mesleklerin incelendiği ve daha sonra öğrencilerin bilinçli beslenme konusunda nelere dikkat etmeleri gerektiğine dair çalıştığı bir dijital pano oluşturma etkinliği.
Müze KitapçığıEsma Beyza Dolmacı tarafındanÖğrencilerin yapacağı sanal müze, sergi, tarihi yer gezileri için gezi öncesi/sırası/sonrası aşamalarında öğrencilerle uygulanacak çalışmalar için ilham verebilecek bir müze kitapçığı örneği. -- BU etkinlik Esma Öğretmen tarafından uzaktan eğitim sürecinde kullanılmak amacıyla uyarlanmıştır. Etkinliğin orijinal hali için tıklayın.
Tiyatro Metni OkumaEsma Beyza Dolmacı tarafındanTürkçe | 3.Sınıf | Vurgu ve Tonlama Bu etkinlik öğrencilerin noktalama işaretlerine, vurgu, tonlama ve telaffuza dikkat ederek okuma yapmasını amaçlar.
Tiyatro – Giriş NoktalarıEsma Beyza Dolmacı tarafındanTürkçe | 3.Sınıf Öğrencilerin "Tiyatro" konusuyla ilgili ilgi alanları ve yetenekleri doğrultusunda seçtikleri tiyatro ile ilgili çalışma kağıtları üzerine yoğunlaşacakları bir etkinlik.
Kurgu Olan/Kurgu OlmayanEsma Beyza Dolmacı tarafından1-4.Sınıf | Medya Okuryazarlığı İnternetteki kurgu olan ve kurgu olmayan içerikler konusunda sınıf içi tartışma yapabileceğiniz bir etkinlik.
Kurgulama Neye Göre Yapılıyor?-TelevizyonEsma Beyza Dolmacı tarafından1-4.Sınıf | Medya Okuryazarlığı Televizyon programları oluşturulurken kullanılan terimler hakkında sınıf içi tartışma yapabileceğiniz bir etkinlik.
Yüz İfadeleri-Kolaj ÇalışmasıEsma Beyza Dolmacı tarafından1-4.Sınıf | Sosyal-Duygusal Öğrenme Öğrencilerin dergilerdeki farklı insan yüzlerinin parçalarını keserek yeni bir yüz oluşturduğu bir duygu etkinliği.
Duygu AvıEsma Beyza Dolmacı tarafından1-4.Sınıf | Sosyal-Duygusal Öğrenme Öğrencilerin yüz ifadeleri ve beden dilini yorumlayarak duyguları ayırt etmelerini sağlamak amacıyla oluşturulmuş bir etkinlik.
Mutluluk BahçesiEsma Beyza Dolmacı tarafından2-4.Sınıf | Sosyal-Duygusal Öğrenme Öğrencilerin mutlu olmak için herkesin farklı sebeplerinin olduğunu keşfetmelerini amaçlayan bir etkinlik. Sosyal-Duygusal Öğrenme temalı etkinliklere göz atmak için tıklayın.
İş BirliğiEsma Beyza Dolmacı tarafındanOrtak bir hedefe ulaşmak için iş birliği içinde çalışmanın önemini ortaya koyan bir etkinlik. #sınıfkültürü
Robot ElEsma Beyza Dolmacı tarafındanİnsan eli nesneleri kavrarken kasların ve eklemlerin bu hareketteki rolünü görebileceğimiz aynı zamanda da mekanik bir nesne üretip çeşitli testlerle deneyebileceğimiz bir etkinlik.