Quiver Nedir?

Quiver’la etkinlik yapmak için nelere ihtiyacım var?

● 1 akıllı cihaz

● Dijital mağazalardan akıllı cihazınıza indirdiğiniz Quiver uygulaması.

● A4 kağıdı.

http://www.quivervision.com/coloring-packs adresinden konunuza uygun seçtiğiniz bir etkinlik.

Quiver nedir?

Quiver, http://www.quivervision.com/coloring-packs sitesinden çıktı alarak, boyadığınız renkleri tamamen aynı olacak şekilde akıllı cihazınızda canlandırmanıza yarayan 3D Arttırılmış Gerçeklik uygulamasıdır. Yani bir kağıt çıktısı ile bir tabletin hibrit şekilde kullanılarak etkileşime geçtiği bir uygulamadır.

Quiver’ı hangi kazanım veya alanlar için kullanabilirim?

Ben çocuklarla en çok Yeni Teknolojiler, Ulaşım Araçları ve Uzay konularında kullanıyorum. Sınıfa getiremeyeceğim objelerin (bir dinozor gibi) tablette canlandırarak kullanmanın öğrenciler üzerinde de güzel etkileri olduğunu gözlemledim. Ders bazında çoğunlukla Fen Bilimleri alanlarını kapsayan etkinlikleri mevcut olsa da tabiki etkinlikler kullanım amacına göre şekillendirilebilir.

Peki Quiver’ı her zaman ders için mi kullanıyoruz? Hayır! 🙂 Cadılar Bayramı, Paskalya, Nokta Günü gibi günleri kutlamak için de Quiver uygulamasını kullanabiliriz. Yine bu baskıya hazır kağıtlar en başta yer alan web adresinde mevcut.

Quiver kullanmak için hangi adımları izlemeliyim?

1. http://www.quivervision.com/coloring-packs adresinden dilediğin bir etkinliği seç. Burada ücretsiz ve ücretli olan etkinliklere dikkat edilebilir. Yanında $ işareti olanlar ücretli olup yeşil free yazanları ücretsiz baskı alabilirsiniz. Baskı için normal A4 kağıdı veya ihtiyaç olursa A3 kağıdına baskı alabilirsiniz.

2. Etkinlik amacınızı açıkladıktan sonra öğrencileriniz renkli kalemlerle Quiver objelerini boyamaya geçebilir. Ben boya seçimi için kuru veya keçeli kalem kullanıyorum. Uygulamada daha sağlıklı canlanmasını sağlıyor.

3. Öğrencilerinize akıllı cihazları dağıtarak cihazın kağıdı okumasını bekleyin. Çıkan ekranda İNDİR butonuna basarak dijital kağıdı tablete indirin.

4. İndirme tamamlandıktan sonra Quiver kağıdını tablete tutun ve lacivert dikdörtgen oluşmasını bekleyin. Ekrandaki dikdörtgen kırmızı ise muhtemelen elinizde tuttuğunuz kağıt/tablet hareket halindedir yada kağıt, tabletin görüş açısında değildir.

5. Lacivert dikdörtgen oluştuktan sonra 5-10 saniye kadar bekleyin ve kağıtta boyadığınız renklerin akıllı cihazınızda canlanmasını izleyin!

2 Yorum

  1. Geri bildirim: AR-VR Nedir? - Mektepp

Bir cevap yazın