Uzaktan Eğitim

Uzaktan eğitim sistemini deneyimlediğimiz bu günlerde, öğrencilerimizle uygulayabileceğimiz etkinlikleri bir araya getirmek amacıyla bu sayfayı oluşturduk. Buradaki etkinliklerin bir kısmı uzaktan eğitim sürecinin başlamasıyla doğrudan evde uygulanmak amacıyla hazırlanmışken bazıları ise sınıf içinde uygulanan etkinliklerin uzaktan eğitim sürecine uyarlanmış halidir.

Bu süreçte paylaşımlarıyla birbirine destek olan ve birbirinden öğrenen tüm öğretmenlere teşekkür ediyoruz.

#evdenpaylaşıyoruz sloganı ile başlattığımız kampanya boyunca faydalı birçok etkinliği yayına almaya devam ediyoruz. Sen de kendi iyi uygulamanı #evdenpaylaş ve binlerce öğretmene ilham ol!

Haziran Ayı Yazma TakvimiBerfin Parlak tarafındanHaziran ayı boyunca her gün öğrencilerin yazma pratikleri yapmaları için hazırlanmış bir takvim.
Çizerek AnlatÖzlem tarafındanÖğrencilerle birlikte dışarı kapalı bir online odada oynanan ve çıkan kelimelerin çizerek anlatıldığı eğlenceli bir oyun uygulaması.
Yaratıcı (Creative) OkumaMucella Yildirim tarafındanUzaktan eğitim sürecinde öğrencilerin okuma alışkanlıklarına devam edebilmeleri ve kitap okurken farklı bakış açıları geliştirmek adına düz anlatımdan uzaklaşmayı hedefleyen eğlenceli bir etkinlik. Etkinlik adımlarının her biri bir ders olarak planlanmıştır.
Aklında TutMucella Yildirim tarafından"Geometrik Cisimler" konusuna giriş etkinliği olarak 3. sınıflarda kullanılabilecek bir etkinlik.
Oyuncak Müzesi’ne Sanal GeziBetül Gültekin tarafındanNearpod ile kurgulanmış bu etkinlikte öğrenciler Müzecilik Haftası'na dair konuştuktan sonra br sanal gezi yapacak ve gözlemlerini arkadaşlarıyla paylaşacaklar.
Empati Oyunu- Engelliler HaftasıCanan Erenay tarafındanUzaktan eğitimde öğrencilerin evlerinde kolaylıkla yapıp, aile bireyleriyle oynayabilecekleri bir oyun.
Paralarımızcihatgultekin tarafından"Paralar" konusunda uygulanabilecek öğrencilerin farklı kombinasyonlarla aynı miktardaki paraları oluşturmaları üzerine bir etkinlik.
Hayvanlar AlemiCanan Erenay tarafındanOnline derslerde "Hayvanlar" konusu işlenirken kullanılabilecek bir etkinlik.
Mayıs Ayı Okuma Çizelgesiacaner tarafındanÖğrencilere okuma alışkanlığı kazandırmak ve her ortamda kitap okuyabileceklerini farkettirmek amacıyla hazırlanmış bir çizelge. Bu eğlenceli çizelge ile öğrencilerin uzaktan eğitim sürecinde yaptıkları okumaları kolayca takip edebilirsiniz.