Uzaktan Eğitim

Uzaktan eğitim sistemini deneyimlediğimiz bu günlerde, öğrencilerimizle uygulayabileceğimiz etkinlikleri bir araya getirmek amacıyla bu sayfayı oluşturduk. Buradaki etkinliklerin bir kısmı uzaktan eğitim sürecinin başlamasıyla doğrudan evde uygulanmak amacıyla hazırlanmışken bazıları ise sınıf içinde uygulanan etkinliklerin uzaktan eğitim sürecine uyarlanmış halidir.

Bu süreçte paylaşımlarıyla birbirine destek olan ve birbirinden öğrenen tüm öğretmenlere teşekkür ediyoruz.

#evdenpaylaşıyoruz sloganı ile başlattığımız kampanya boyunca faydalı birçok etkinliği yayına almaya devam ediyoruz. Sen de kendi iyi uygulamanı #evdenpaylaş ve binlerce öğretmene ilham ol!

ResfebeGulhan tarafındanBu etkinlik Resfebe oyunundan ilham alınarak oluşturulmuştur. Etkinlik sınıfta uygulanabileceği gibi çevrim içi derslere de uyarlanabilir.
Haziran Ayı Yazma TakvimiBerfin Parlak tarafındanHaziran ayı boyunca her gün öğrencilerin yazma pratikleri yapmaları için hazırlanmış bir takvim. -- Bu etkinlik için Okuma Çizelgesi etkinliğinden ilham aldım.
Çizerek AnlatÖzlem tarafındanÖğrencilerle birlikte dışarı kapalı bir online odada oynanan ve çıkan kelimelerin çizerek anlatıldığı eğlenceli bir oyun uygulaması.
Yaratıcı (Creative) OkumaMucella Yildirim tarafındanUzaktan eğitim sürecinde öğrencilerin okuma alışkanlıklarına devam edebilmeleri ve kitap okurken farklı bakış açıları geliştirmek adına düz anlatımdan uzaklaşmayı hedefleyen eğlenceli bir etkinlik. Etkinlik adımlarının her biri bir ders olarak planlanmıştır.
Oyuncak Müzesi’ne Sanal GeziBetül Gültekin tarafındanNearpod ile kurgulanmış bu etkinlikte öğrenciler Müzecilik Haftası'na dair konuştuktan sonra bir sanal gezi yapacak ve gözlemlerini arkadaşlarıyla paylaşacaklar.
Empati Oyunu- Engelliler HaftasıCanan Erenay tarafındanUzaktan eğitim sürecinde öğrencilerin Engelliler Haftası kapsamında evlerinde aile bireyleriyle oynayabilecekleri bir empati geliştirme oyunu.
Paralarımızcihatgultekin tarafından"Paralarımız" konusunda uygulanabilecek, öğrencilerin farklı kombinasyonlarla aynı miktardaki paraları oluşturmaları üzerine bir etkinlik.
Çevrim içi Derslerde Açılış & Kapanış RutiniDD Sınıflar tarafındanBu etkinlik; öğrencilerin uzaktan eğitim sürecinde haftanın ilk ve son çevrimiçi derslerinde duyguları hakkında konuşabildikleri ve her öğrencinin sınıfa ait hissetmesine katkı sağlayacak açılış ve kapanış rutinleri üzerinedir. -- Bu içerik Lewis Derin Demokrasi metodolojisini temel alan Daha Demokratik Sınıflar projesi kapsamında oluşturulmuştur. Detaylı bilgi için tıklayın.