Voscreen ve Mektepp Ortak Etkinliği

Geçtiğimiz Cumartesi günü (23 Haziran) Mektepp olarak Voscreen ile birlikte ImpactHub’da ortak bir etkinlik düzenledik. “Nasıl Daha Etkili Bir İngilizce Öğretmeni Olurum?” konulu etkinliğe katılım oldukça yüksekti.

Voscreen’in kurucusu Deniz Dündar hocamızın sunumu ile başlayan etkinlikte, ilk olarak öğretmenlik kavramı üstünde konuştuk. Daha etkili bir öğretmen olmak için yapılması gereken onlarca şey olduğundan, ama bir ucundan başlamamız gerektiğinden bahsetti Deniz hoca. Adalet, öğrenci ile doğru iletişim, duygu yönetimi gibi kavramlar hakkında konuştuk.

Kısa bir aranın ardından etkinliğin ikinci kısmında İngilizce derslerinde Voscreen kullanımı hakkında konuştuk. Deniz hoca Voscreen’in hikayesinden ve süreç içerisinde aldıkları geri bildirimlerden bahsetti.

Katılımı ile bizi onurlandıran Wall Street English’in kurucusu 59 yıllık eğitimci Dündar Uçar hocamız da etkinliğe katılan İngilizce öğretmenlerine tavsiyelerde bulundu.

Etkinliğin sonunda AIESEC İstanbul’dan Çağatay Birşen katılımcılara AIESEC’ten ve İngilizce öğretmenlerine sundukları yurtdışı olanaklarından bahsetti.


Yoğun kayıttan dolayı bir gece önceden başvurularını kapattığımız etkinliği Instagram hesabımız üzerinden canlı olarak yayınladık. Özellikle şehir dışında olduğu için etkinliklere katılamayanlar için, bundan sonra etkinliklerimizi canlı yayınlar ile daha erişilebilir kılmaya çalışacağız.

Bu güzel etkinlikte emeği geçen herkese, başta Voscreen, AIESEC ve ImpactHub olmak üzere teşekkür ediyoruz. Önümüzdeki etkinliklerde görüşmek dileğiyle,

Bu yazının aynısına Medium hesabımızdan ulaşabilir, Mektepp’i Medium üzerinden de takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın